Výstavba zahradních  jezírek

Vítají Vás zahradní jezírka BRESCO - kouzelný svět vody a  jezírek. Voda je život. Tak jako se bez vody neobejdou lidé a zvířata, ani zahradu si nemůžeme představit bez vody. Vodu nepoužíváme jen na zalévání rostlin, ale slouží i jako okrasný prvek pro naše potěšení. V současnosti snad v každé zahradě najdete zahradní, koupací nebo jen alespoň malé plastové jezírko. S péči o vodu ve Vaší zahradě Vám rádi pomůžeme.

Voda oživuje každou zahradu. BRESCO vám nabízí pomoc při realizaci a při udržování Vašeho koupacího či zahradního jezírka. Jako přední evropský představitel zahradní jezírkové techniky nejen moderní výrobky, ale i špičkovou německou kvalitu, vyzkoušenou bezpečnost a patřičnou garanci.
Jak mnohostranná a proměnlivá může být naše zahrada, tak různé jsou i možnosti pro vytvoření jezírka. Musíme se rozhodnout, zda je pro nás důležitější architektura jezírka anebo flóra a fauna. Chceme chovat ryby anebo raději  vytvořit jezírko pro radost našich dětí? Realizujete sami malé okrasné jezírko, nebo velký koupací biotop?
 Nabízíme ucelené technologické řešení pro Vaše jezírko, ať se již jedná o malé nádrže nebo velká koupací jezírka.
 
Jezírka,zahradní jezírka BRESCO
Správné stanovení si cíle je snad nejdůležitější rozhodnutí, které ovlivní budoucí stav Vašeho zahradního jezírka. Odlišné konstrukce jednotlivých druhů nádrží, množství ryb, hloubka a další řada parametrů výrazně odlišuje jezírka podle použití - v tomto právě dělají zákazníci nejčastěji chyby. Nespěchejte,  zahradní jezírko není levná záležitost, nestavíte ji na rok, pečlivě plánujte a vybírejte
Abychom posléze měli z našeho jezírka radost, je třeba si důkladně promyslet, co chceme. I v případě, že chceme vytvořit přirozené jezero, bez čerpadla, filtračního zařízení a správného ošetření je to velmi obtížné a z hlediska řasy, čistoty vody a údržby jezírka velmi složité. Výsledek, který docílíte použitím technologie, je snazší dosáhnout vyzkoušenými postupy než experimenty ve vaší zahradní nádrži. Pamatujete, že nejlevnější zahradní jezírka jsou ta, které stavíte pouze jednou.


Jezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCO

Jezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCOJezírka,zahradní jezírka BRESCO

Skimmery

Jezírko s čistou hladinou při použtí skimmeru
Skimmery pro zahradní jezírka jsou zcela neprávem nejčastěji zapomínamým doplňkem pro správně fungující filtraci ve Vašem zahradním jezírku nebou koupacím jezeře. Princip skimeru je ve své podstatě velice jednoduchý - pomocí odčerpávání vody se skimmer snaží docílit toho, aby tenká vrstav hladiny nádrže spolu s plovoucími nečistotami skončila v koši skimmeru a nestačila nasáknout vodou a klesnout ke dnu. Každý, kdo má v okolí svého jezírka i jeden jediný listnatý strom nebo keř, kdo má jezírko blízko prašné silnice nebo pole se zrajícím obilím, měl by zcela jistě o nějakém typu skimmeru sáhnout. Důvod, proč použít skimer je jediný - zachytit co možná nejvíce nečistot, které dopadají na hladinu a znemožnit jim tlení na dně nádrže, odkud bychom je museli pracným a složitým způsobem odstraňovat podběráky, nebo jezírkovými vysavači.
 Díky tomu, že většina skimmerů již v sobě obsahuje filtrační koš s relativně hrubými otvory, nezanáší listí či zbytky odumřelé vodních rostlin filtrační materiály uvnitř filtrů a tím tak dále přispívá k lepšímu a efektivnějšímu fungování jezírkové filtrace
 
 
 
 
 
 
 
jako takové. Při výběru skimmeru je rozhodující plocha nádrže - vybírejte skimmer adekvátní velikosti Vašeho jezírka, pokud nestačí jeden, použijte dva i více. Správně instalovaný skimmer by měl být dobře přístupný, umístěný na návětrné straně nádrže tak, aby umožňil snadné čištění filtračního koše skimmeru. Poraďte se snámi, rádi Vám navrhneme dobrou kombinaci pro vaše jezírko.

 

Filtrační čerpadla

zahradní jezírko - dvojice
 
 
Filtrace pro zahradní jezírka jsou nosným výrobním programem OASE. Sebelepší filtr pro koupací jezírka či sebevýkonější UV lampa proti růstu řas nedokáže nic, pokud nebude mít vedle sebe dostatečně výkonné , úsporné a trvanlivé čerpadlo. Vzhledem k tomu, že čerpadla používaná pro koupací a zahradní jezírka jsou vystavena stálému zatížení, je účelné vybrat si čerpadlo, které je vyvinuto přímo pro tento účel. Filtrační čerpadla OASE jsou konstruována pro stálé zatížení s malým odběrem elektrické energie pro dlouhodobý provoz. Vyznačují se provozní nenáročností a dlouhodobou životností.
Čerpadlo pro čištění jezírka je podle nás ten nejdůležitější prvek celé sady, ať již používáte tlakový filtr, samotížnou filtraci nebo běžný filtr pro zahradní jezírka, nebo dáváte přednost kořenové čistírně nebo zcela přírodnímu biotopu - čistou vodu poro svá zahradní jezírka chtějí přeci všichni naši zákazníci !
Na všechna filtrační čerpadla OASE poskytuje prodlouženou záruku 3+2 roky - nezapomeňte se informovat u Vašeho prodejce, je škoda o bezplatné prodloužení záruční doby přijít.

 Filtry pro zahradní jezírka

zahradni_jezirko_2.jpg
 
Zahradní jezírka a průzračná voda ? Při použití našich filtrací pro zahradní jezírka si nebude tuto otázku muset klást - vyřešíme ji za Vás.  OASE nabízí komplexní řešení v péči o čistou vodu Vašeho zahradního jezírka - ať již máte malé zahradní jezírko s pár barevnými karásky či závojnatkami, nebo nádrže s krásně barevnými KOI kapry, které denně krmíte a které také chcete vidět. Průzračná voda zahradního, ale i koupacího jezírka je u většiny majitelů  hlavním cílem a důvodem, kvůli kterému si jezírko na zahradě pořídí. Správně vybraný typ filtru, UV lampy a čerpadla vyřeší případné možné problémy spojené se zakalenou vodou. Nejčastějším důvodem zakalené vody je právě úplná absence filtru pro jezírko, nebo jeho hrubé výkonové podhodnocení. Filtrace musí Vaše jezírko udržet čisté i  v parných letních měsících, při intenzivním krmení Vašich rybek - a to je pořádný úkol. Zeleně zakalená voda zahradního jezírka je noční můrou každého majitele, a přitom je tak snadné udržet vodu průzračně čistou ! OASE se již několik desítek let touto technologií zabývá a je na špici v oblasti filtračních zařízení pro zahradní  jezírka i koupací jezírka.  Nabízíme filtry pro malá zahradní jezírka, středně velké nádrže i velká zahradní jezera. Zabýváme se tlakovými, samotížnými nebo čerpadlem podporovanými filtracemi pro zahradní jezírka, jezera i KOI nádrže - s výběrem správného řešení Vám rádi pomůžeme, stačí jen zadat několik základních parametrů, podle kterých se správný filtr pro zahradní jezírko vybírá. Nebojte se nás nezávazně kontaktovat, rádi Vám při výběru budeme nápomocni a doporučíme zkušenou realizační firmu, která filtr u Vašeho jezírka zapojí bez experimentování, správně a se zárukou ! Výběr správného filtru pro zahradní jezírko nebo velké zahradní jezero se odvijí od několika základních faktorů.  Tím prvním je bezesporu velikost nádrže, dalším pak plánovaný typ jezírka - okrasné, koupací, jezírko pro chov KOI kaprů a další.  Následují pak doplňující veličiny, jako hloubka, existence potoku nebo potůčku, osázení a mnohé další. V případě, že si volbou nebudete jisti, rádi Vám poradíme.
 
filtr pro zahradní jezírka Biotec 30
 
 
Obecně lze konstatovat, že správný filtr pro zahradní jezírko tvoří 3 základní prvky : čerpadlo, UV lampa a samotný filtr. Správné čerpadlo pro filtr zahradního jezírka musí splňovat tyto základní vlastnosti : musí být provozně nenáročné z hlediska spotřeby el.enegie, stavěné na dlohodobý či trvalý provoz , musí být schopno bez poškození nasát i hrubé nečistoty a dopravit je do samotného filtru. Idálně pak může být výkonově regulovatelné či by mělo umožnit připojení skimmeru, v určitých typech jezírkových fitlrací pak musí umožňovat tzv. "suchý provoz". UV lampa by měla odpovídat výkonu čerpadla a samozřejmě velikosti nádrže. Ideální u UV lampy je možnost regulace průtoku v závislosti na čerpadle a možnost snadného ( ideálně automatického) čištění UV trubic bez pracného rozebírání UV lampy. Filtr pro zahradní jezírko je posledním článkem správné filtrační sestavy. Filtr musí být správně nadimenzován z hlediska velikosti nádrže, počtu ryb, a tudíž výkonu čerpadla i UV lampy.  Filtr  může být tlakový či samotížný, průtočný - nezávisle na jeho konstrukci však musí umožňovat snadné čištění a vypouštění nashromážděných kalů a bláta, musí být nekomplikovaný a spolehlivý, konstrukčně musí být vyřešen tak, aby při jeho dlouhém nečištění nemohlo dojít k přetečení filtru a tím ztrátě vody ve Vašem zahradním jezírku.
 
Filtrace pro zahradní jezírka jsou nosným výrobním programem OASE. 
 

UV Lampy

Koupací jezírko s průzračnou vodouUV lampy řady Bitron C jsou neocenitelným pomocníkem v boji proti řasám ve Vašem zahradním nebo koupacím jezírku. Pokud má být voda křišťálově čistá, těžko se bez UV lampy obejdete. Na základě UV záření ( ultrafialového záření) dochází k likvidaci a efektivní redukci množství řas a choroboplodných zárodků ve vodě vašeho jezírka. Správně použitá UV lampa výrazným způsobem zvyšuje efektivitu čištění vody, ať se již jedná o zahradní nebo koupací jezírko. Boj se zelenou řasou je noční můrou každého majitele zahradního jezírka. UV lampa je opravdu efektivní prostředek, jak zelenou řasu potlačit a dosáhnout tak průzračně čisté vody ve vašem zahradním jezírku. Pro koupací jezírko je tento problém ještě palčivější - a zde jsou UV lampy opravdu efektivní. Díky nim dosáhnete takové čistoty vody, která snese směle srovnání s čistotou vody, na kterou jste zvyklý z bazénu - a to bez použití chloru či jiných agresivních chemických přípravků. Při výskytu řas či jiných zákalů vody pomáhá správně dimenzovaná UV lampa formou shlukování řas přispívat k jejich snadnému zachycení jejich větších kusů na filtračních materiálech našich filtrů pro zahradní jezírka. Tento efekt se velmi často opomíjí, je však u likvidace řas po našem možná nejdůležitějším důvodem, proč si UV lampu pořídit.

 

Vysavače pro zahradní jezírka

doplnky_zahradni_jezirko_1_.jpgPomocníkem pro údržbu Vašeho jezírka může být také vodní vysavač PONDOVAC. Snadným způsobem odsajete kal ze dna jezírka, zbytky odumřelých rostlin, části listí a další nečistoty. Detritový kal můžete použít jako hnojivo pro rostliny. Jako příslušenství můžete využít trysky pro cílené odsávání mezi kameny nebo nástavce pro odsávání řas. Díky dlouhé sací hadici i nástavcům můžete pohodlně vysávat ze břehu, vysavač musí být vždy umístěn na břehu nádrže.
Vysavač Pondovac je na českém trhu k nyní k dostání ve verzi
Pondovac 4.
  Starší a velmi oblíbený model 
Pondovac 3
jím byl nahrazen . Oba dva fungují se dvěmi na sobě nezávisle pracujícími sacími komorami, nový typ Pondovac 4 má vyšší výkon a lepší sací vlastnosti, což oceníte především při vysávání z velkých hloubek
Profesionální vysavač nečistot ze zahradních jezírek PONDOVAC  si u nás můžete zapůjčit proti záloze za 300,- Kč na den.
 

Osvětlení jezírka

osvetleni.jpgChcete se kochat pohledem na Vaše jezírko i za soumraku nebo v noci ? Se světelnými systémy firmy OASE můžete pro Vaše jezero získat atraktivní zevnějšek, pomocí osvětlených vodních efektů jej pak můžete oživit i v noci. Všechna osvětlovací tělesa jsou vyrobena s ohledem na náročné exteriérové podmínky, nevadí jim voda , veškeré vedení je v provedení 12V, což výrazně přispívá k celkové bezpečnosti celých systémů.
 
 
 
 
Lunaqua 3
 
 
 
Sady reflektorů pro zahradní jezírka řady Lunaqua 3 nabízí jednoduchou možnost, jak v noci rozzářit vodní hladinu Vašeho zahradního nebo koupacího jezírka . Bezpečná 12 voltová technologie a  velmi jednoduchá instalace jsou hlavní předností řady světel pro zahradní jezírka Lun Aqua 3
 
 
 

 


*

Kontaktujte nás

        

Aktuality

Kotelna K4

Kotelna K4

Cukrárna nacházející se v prostorách Bresco a.s. Příjemné posezení,pivo z tanku. více

OCTAGON

Octagon

Bresco a.s. provozovna OCTAGON.
Nová moderní tělocvična sloužící nejenom zápasnickému oddílu WCT Třebíč, ale i široké veřejnosti.
OCTAGON má celkovou rozlohu 500 m2 a nastavil nové standardy bodybuildingu a wrestlingu v Třebíči. více

Nové motivy kamínkových povrchů BRESTONE

Brestone

Nyní nabízíme již 12 vzorů oblíbeného oblázkového povrchu. Právě teď i v akčních cenách!!! více

Ukázky
e-shop   Plastové bazény, betonové bazény, fóliové bazény, příslušenství, zastřešení bazénu

Plastové fólie, keramické bazény,
fóliové bazény, příslušenství...

e-shop jímky, žumpy, septiky, bazény, zastřešení bazénů