Nerezové bazény

Máme bohaté zkušenosti v oblasti vývoje, konstrukce, modelování a výroby plechových dílů, ale i s technologií

zpracování ušlechtilé oceli, její tváření, svařování a problematikou povrchové úpravy. Kvalitu našich výrobků bylo

možné dosáhnout jen díky vyspělým technickým řešením , moderním progresivním výrobním technologiím a především bohatým

zkušenostem našich techniků. Nerezové bazény kombinují estetickou eleganci a nejvyšší standardy kvality materiálu. Pro

Vaše individuální potřeby jsme připravili nadčasový design našich produktů.

Nerezové-bazény-BrescoNerezové-bazény-BrescoNerezové-bazény-Bresco

- proč právě my

cenově dostupné produkty

bohaté zkušenosti
 

vyspělé technické řešení

kvalitní materiály

progresivní výrobny technologie

výroba na míru dle přání zákazníka

• flexibilita

- co nabízíme

Výstavbu nových bazénů

 

Rekonstrukce bazénů

Přestavby bazénů

Zvýšení atraktivity bazénů

Odborné poradenství přímo na místě u investora

Prezentaci projektu a projektové poradenství

Studie okolí navržena našimi architekty

Stavební projektovou dokumentaci

Projektovou analýzu a studii proveditelnosti

Předložení nabídky

Nerezové-bazény-BrescoNerezové-bazény-BrescoNerezové-bazény-Bresco

Výhody bazénů z ušlechtilé oceli

Ušlechtilá ocel patří k oblíbeným stavebním materiálům pro své jedinečné vlastnosti. Dovolte, abychom Vám představili řadu předností bazénů z ušlechtilé oceli a doufáme, že je budete vnímat jako rozhodující při výběru Vašeho bazénu.

snadná údržba

není třeba žádné nátěry ani žádnou povrchovou úpravu

barevná stálost povrchu materiálu (nestárne, nepraská a zachovává si původní vzhled)

nerezová ocel zaručuje vysokou odolnost - mechanickou i chemickou

dlouhá životnost bez ztráty kvality

odolnost vůči mrazu a vysokým teplotám

hygienické prostředí - nerezový povrch zabraňuje přilnutí bakterií, huba řas

trvalá těsnost

přirozená barva vody (blankytně modrá)

jednoduchá stavební připravenost

ideální proveditelnost architektonických představ

zrealizovat nejrůznější konstrukční řešení (obnova - přestavba -novostavba)

záchytná hrana po celém obvodu bazénu dodatečně zvyšuje bezpečnost

rychlá výstavba na místě díky průmyslové výrobě prefabrikovaných dílů

možnost umístění i v těžko přístupných prostorách (sklepy, střechy atd.)

možnost jednoduché izolace stěn bazénu

možnost volby jakéhokoliv tvaru a hloubky

vysoká zůstatková hodnota i po letech

ekologicky neškodný materiál

100%recyklovatelný materiál
 

Nerezové-bazény-BrescoNerezové-bazény-BrescoNerezové-bazény-Bresco

Hotelové a veřejné bazény

Bazény jsou oblíbenýma vyhledávaným vybavením hotelů, penzionů, fitness center, sportovních klubů, rehabilitačních středisek apod. stávají se standardní výbavou veřejných provozů. Komerční nebo veřejné provozy mají specifické nároky na výbavu a charakteristiku bazénů. Důraz je kladen zejména na technologickou výbavu údržby vody. Musí být splněny stávající právní požadavky z hlediska hygieny a bezpečnosti, jak i nízké provozní náklady a musí uspokojovat stále rostoucí nároky uživatelů na bazén. Měli by být nejen estetické, odolné vůči počasí, nenáročné na údržbu, ale musí mít i dlouhou životnost. Tomuto všemu dokonale vyhovuje právě ušlechtilá ocel. Ta je zárukou toho, že investoři již nebudou muset dlouho čekat, protože výstavba je velmi rychlá. Mnoho starších zařízení nesplňuje současné nároky a tak byl v posledních letech zvýšený důraz na rekonstrukci a modernizaci bazénů. Použití nerezové oceli pro renovaci koupaliště přináší celou řadu výhod. Vynikající hygienické vlastnosti nerezové oceli jsou velmi důležitým argumentem pro jeho použití v bazénových zařízeních. Díky hladkému a neporéznímu povrchu se neusazují v bazénu řasy, což se odrazí na celkových nižších provozních nákladech a vynikající hospodárnosti provozu. Bazény z ušlechtilé oceli nabízejí nejvyšší možný komfort, nekonečné možnosti při výběru tvaru a rozměrů. Vše je otázka dobrého nápadu a správného umístění bazénu v daném prostoru, proto Vám nabízíme konzultace s našimi architekty. Nabízíme Vám také různé atrakce a příslušenství, které zpříjemní pobyt Vaše hosty. Veřejné bazény z ušlechtilé oceli od firmy Bresco a.s. splňují všechny bezpečnostní a hygienické požadavky.

 

Privátní bazény

Plavání je ideální pohybová aktivita, kterou si můžete dopřát i doma ve svém soukromí. Už nemusíte za vodou nikam cestovat, tlačit se na přeplněných koupalištích a hlavně přizpůsobovat svůj čas jejich otevírací době. Naše soukromé bazény z ušlechtilé oceli promění Váš domov na oázu pohody a relaxu. Bazény Bresco a.s. z ušlechtilé oceli mají dlouhou životnost, jsou trvale těsné, odolné vůči povětrnostním podmínkám a díky hladkému povrchu jsou jednoduché na údržbu. Díky odolnosti ušlechtilé oceli vůči teplotním výkyvům se hodí jak do interiéru, tak i do exteriéru. Bazény mohou přezimovati napuštěné vodou, protože u nich nevzniká žádné nebezpečí vlivem mrazu. Vysoký stupeň prefabrikace komponentů ve výrobním závodě znamená kratší a efektivnější montáž bazénu přímo u zákazníka, díky čemuž je bazén v krátké době připraven k napuštění. Při standardních skimmerových bazénech je dokonce možné převést k zákazníkovi hotové bazénové těleso.   Už je jen na Vás, abyste si vybrali typ bazénu (skimmer nebo přeliv),vhodný tvar a rozměry, které odpovídají Vašim představám. Bazény z ušlechtilé oceli od firmy Bresco a.s. garantují nejvyšší standardy kvality materiálu, vyspělé technické řešení a nadčasový design.

 

Základní provedení bazénů

 

Kvalita vody v bazénu závisí ve velké míře na systému cirkulace a odtoku vody z bazénu. Hlavním úkolem tohoto systému je, aby v době, kdy je bazén v provozu, docházelo k co největšímu stupni smíšení přiváděné, upravené a zdravotně zabezpečené vody s vodou v bazénu tak, aby nevznikaly tzv."Mrtvé zóny".

Nerezové-bazény-BrescoNerezové-bazény-BrescoNerezové-bazény-Bresco

Výměna vody je nejvíce ovlivněna:

hloubkou, tvarem a objemem bazénu,

rychlostí proudění (výkonná filtrační jednotka)

počtem vstupních trysek, jejich rozmístěním a nasměrováním

Podle způsobu, jakým je odváděna voda z bazénu do filtračního zařízení, rozlišujeme dva základní typy systémů cirkulace a odtoku vody a to:

• skimmerem

přelivovým žlabem

 

Každý z nich má své přednosti a konstrukční odlišnosti, liší se samozřejmě také pořizovacími náklady. Při nevhodně zvoleném způsobu sběru vody může docházet k nekvalitnímu čištění vody. Naši odborníci Vám rádi poradí při správném výběru typu systému odtoku vody pro Váš bazén.

Bazény se skimmerem

Zákazníka okouzlí svou jednoduchostí. Bazény se skimmerem jsou charakteristické tím, že hladina vody v bazénu je od okolního terénu nižší o 10-15 cm. K odvodu znečištěné vody do filtrace slouží sací přestup "skimmer" t. j. nádoba zabudovaná do stěny bazénu ve výšce vodní hladiny cca 10-15 cm pod pochozí plochy oproti výtlačným(cirkulačním) tryskám. Úkolem skimmeru je zajistit ,aby se nečistoty z hladiny vody odvedli k čerpadlu pro následné přefiltrování a chemickou úpravu bazénové vody. Takto přečištěná voda se následně přes trysky vrací zpět do bazénu.

Aby se zajistila co nejvyšší efektivita pro kvalitní úpravu vody, je důležité navrhnout sofistikované řešení rozmístění trysek a také určit správné jejich počet, který je podmíněn objemem a tvarem tělesa bazénu. Jedná se o jednoduchý, ale účinný systém pro cirkulaci vody.

Výhody bazénu se skimmerem:

Výrobně jednodušší princip

Levnější technologie

Menší prostor technologické místnosti

 

Bazény s přelivovým žlabem.

Bazény s přelivovým žlabem jsou charakteristické tím, že hladina vody je ve stejné výšce jako je okolní terén a tím se vytváří ucelený pohled na bazén působící jako jednolitá plocha. Jejich největší výhodou je okamžitý odtok znečištěné povrchové vody(organické nečistoty, prach, atd.) do přelivového žlabu, která se odvádí do vyrovnávací nádrže. Voda se nasaje čerpadlem z vyrovnávací nádrže a přivede se do pískového filtru pro mechanickou úpravu vody, protlačí se přes ohřev, přes chemickou úpravu a přes vratné trysky zpět do bazénu. Provedení bazénu s přepadovým žlabem je technicky náročnější než bazén se skimmerem, ale kvalita vody je zde mnohem vyšší. Výhody bazénu s přelivovým žlabem:

Maximální využití hloubky bazénu

Vyšší účinnost filtrace

Splňuje náročnější hygienické požadavky,

poskytuje vyšší komfort

Realizace bazénů z ušlechtilé oceli

Výstavba bazénů z ušlechtilé oceli je charakteristická tím, že se dokáže přizpůsobit nejrůznějším podmínkám. Vysoký stupeň prefabrikace komponentů ve výrobním závodě znamená kratší a efektivnější montáž bazénu přímo u zákazníka, díky čemuž je bazén v krátké době připraven na napuštění. Na realizací bazénu z ušlechtilé oceli se podílí více inženýrské činnosti. Celý projekt je výsledkem práce konstruktérů, bazénových technologů a architektů. Realizace bazénu z ušlechtilé oceli zahrnuje tyto činnosti:

• Projektování

Výroba prefabrikovaných dílů

Výstavba bazénu

 

Projektování

1. Koncepce bazénového tělesa:

V počáteční fázi projektu je zaměřen terén a prostor ,kde bude bazén umístěn. Po dohodě s architekty se zvolí způsob uchycení a montáže celého bazénu. bazénoví technologové určí způsob recirkulace a hydrauliky bazénu. Po tomto bodě se už přechází k procesu konstruování.

2. Volba materiálu bazénového tělesa:

Výběr vhodného materiálu se provede na základě rozboru vody, kterým bude bazén napuštěn a také se stanoví jeho povrchové provedení. Tento krok je velmi důležitý, protože při špatné volbě materiálu může začít těleso bazénu časem korodovat. Proto je při návrhu výrobků z ušlechtilé oceli nutné znát druhy a vlastnosti této oceli a její povrchové úpravy.

3. Projektování bazénové technologie:

Výpočet velikosti základního filtračního zařízení vyžaduje určité zkušenosti. Je tu totiž celá řada veličin, které mohou značně ovlivnit výkon a tedy i cenu použitých technologii. Při výpočtu se bazénoví technologové nezabývají do detailů konstrukcí bazénu a jeho kompletním osazením ,ale jen výpočtem základního filtračního celku.

4. Projektování stavební části:

Po konzultaci konstruktérů a bazénových technologů zpracují architekti dokumentaci potřebnou pro stavební část projektu.

Výroba prefabrikovaných dílů

1. CNC Řezání laserovým paprskem:

Těleso bazénu je namodelováno v 3D CAD systému. Z 3D modelů zdí a jiných tvarově složitých dílů se vytvoří rozvinuté tvary, které jsou následně vyřezány CNC řezacím laserovým centrem.

2. Tvarování plechů:

Vyřezané rozvinuté tvary se tvarují na CNC lisu podle konstrukční dokumentace do požadovaných tvarů.

3. Svařování:

Příprava prefabrikovaných dílů probíhá svařováním jednotlivých částí do větších funkčních celků pro snadnější manipulaci,přepravu a samotnou montáž u zákazníka. Pro svařování se používá TIG, MIG-MAG technologie.

 

Výstavba bazénu

1. Přeprava:

Na připravené staveniště se dle stavební dokumentace přivezou prefabrikované díly a ostatní části bazénového tělesa jako je dno bazénu, dnový žlab a začne se montáž podle celkového projektu bazénu.

2. Výstavba bočních stěn: Boční stěny bazénu vyrobené v délkách 3-5 m se většinou osadí na předem připravenou železobetonovou základovou desku nebo do základového pásu. Síly působící horizontálně na zeď se odvádějí buď šikmou opěrnou konstrukcí, nebo do betonového základu kolem bazénu. Staticky stabilní konstrukce se dosáhne vhodným vyztužením stěnových prvků. Stěny se po osazení přímo ruší a zafixují.

3. Uložení dna:

Dno bazénu je tvořeno z plechů s protiskluzovým dezénem nebo hladkým povrchem. Před osazením hloubkových plechů je prostor dna až po úroveň dnových plechů vyplněný štěrkopískovým zhutnělým zásypem. Poslední centimetry pod dnovými plechy se vyplní jemnější frakcí případně pískem nebo hladce staženým betonem. V zásypu jsou již osazeny všechny dnové rozvody včetně trysek s regulovatelným průtokem.

4. Povrchová úprava:

Nakonec dochází k obsypání bočních stěn pískem a následně zeminou. Převádějí se okolní úpravy terénu a na celém tělese se provádí povrchová úprava svarů. Svary v oblasti okraje bazénu (vrchního límce) jsou přebroušené, ostatní svary jsou mořené bez mechanického opracování.

Standardní produkty a bazénové příslušenství

Nabízíme Vám širokou škálu bazénového příslušenství vysoké kvality, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Naše produkty splní Vaše požadavky a očekávání. Rozsáhlý výběr doplňků nejen zpříjemní Váš relax, ale vytvoří i zábavu během koupání.

S výběrem Vám rádi pomůžeme.

Nabízíme:

Ochlazovací bazény

Sprchové vany

Samonosné brouzdaliště

Typizované bazény

Šachtové poklopy

• Chrliče
 
• Vzduchové atrakce
       

Kontaktujte nás

        

Aktuality

Kotelna K4

Kotelna K4

Cukrárna nacházející se v prostorách Bresco a.s. Příjemné posezení,pivo z tanku. více

OCTAGON

Octagon

Bresco a.s. provozovna OCTAGON.
Nová moderní tělocvična sloužící nejenom zápasnickému oddílu WCT Třebíč, ale i široké veřejnosti.
OCTAGON má celkovou rozlohu 500 m2 a nastavil nové standardy bodybuildingu a wrestlingu v Třebíči. více

Nové motivy kamínkových povrchů BRESTONE

Brestone

Nyní nabízíme již 12 vzorů oblíbeného oblázkového povrchu. Právě teď i v akčních cenách!!! více

Ukázky
e-shop   Plastové bazény, betonové bazény, fóliové bazény, příslušenství, zastřešení bazénu

Plastové fólie, keramické bazény,
fóliové bazény, příslušenství...

e-shop jímky, žumpy, septiky, bazény, zastřešení bazénů